Web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanıyoruz.
Detaylı Bilgi
Yeşilay'a 3 Yıldızlı Yetkinlik belgesi takdim edildi

Yeşilay'a 3 Yıldızlı Yetkinlik belgesi takdim edildi

Yeşilay, Mükemmeliyet Merkezi yolculuğunda Avrupa Kalite Yönetimi Vakfı'nın EFQM modelini kurumunda gerçekleştirerek "3 Yıldızlı EFQM Mükemmellikte Yetkinlik Belgesi"ni aldı.

Kalite bilincini hayatın her alanına yaymak amacıyla 25 yıldan bu yana çalışmalarını aralıksız sürdüren Türkiye Kalite Derneği (KalDer), 24. Kalite Kongresi'ni düzenledi.17-18 Kasım'da İstanbul Kongre Merkezi'nde gerçekleşen etkinliğe iş dünyası ve STK'lardan birçok kurum temsilcisi katıldı. 2 gün süren kongrenin sonunda ise "2015 Türkiye Mükemmellik Ödülleri" takdim edildi. Çıktığı mükemmeliyet merkezi yolculuğunda büyük bir ilerleme kaydeden Yeşilay'a "3 Yıldızlı EFQM Mükemmellikte Yetkinlik Belgesi" takdim edildi. Yetkinlik Belgesini alan Yeşilay Genel Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. İbrahim Topçu, topluma fayda sağlamak için çaba gösteren STK'cılığın en temelinde gönüllülüğün yattığını söyleyerek sözlerine şu şekilde devam etti: "Bu gönüllü hareketin toplumun ihtiyaçlarına cevap verebilmesi ve sorumluluklarını yerine getirebilmesi için kurumsallaşması ve gönüllü profesyonel olarak hareket etmesi önemlidir. Yeşilay olarak bizler de bağımlılıklar gibi toplumun önemli bir yarasına merhem olmaya gayret göstermek için sistematik çalışmaya önem vermekte, ülkemizin en ücra köşesine kadar ulaşmayı hedeflediğimiz bu yolda süreçler, yönetim sistemleri, insan kıymetleri gibi alanlarda kurumsallaşmayı gerçekleştirmekteyiz."

TÜSİAD ve Türkiye Kalite Derneği (KalDer) tarafından İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen ödül töreninde konuşan Kalite Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Doğan ise, Türkiye'ye ve her biri ekonomi ve toplum yönetiminde önemli birer mihenk taşı olan kurum ve kuruluşlara kattıkları değerin, her geçen yıl katlanarak büyüdüğünü söyledi.

24. Kalite Kongresi'nde 2 gün boyunca farklı oturumlarla kalite yönetimi, kurumlarda sürdürülebilir büyüme, stratejik planlama, verimli iş modelleri hakkında katılımcılara sunumlar yapıldı. Yeşilay Genel Müdürü Savaş Yılmaz da "STK'lar ve Kalite" oturumunda STK'larda toplam kalite ve mükemmellik anlayışı konusunda sunum yaparak, Yeşilay yönetim modelini anlattı. Profesyonel bir ekibe sahip olduklarını belirten Yılmaz, kurumsallaşma ve sistemleşmeyle Yeşilay'da mükemmeliyet merkezi inşa ettiklerini ifade etti.