Web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanıyoruz.
Detaylı Bilgi
Yeşilay Diyarbakır’da “Şubeler Hizmet İçi Eğitim” Programı Düzenledi

Yeşilay Diyarbakır’da “Şubeler Hizmet İçi Eğitim” Programı Düzenledi

Türkiye genelinde 116 şubesi bulunan Yeşilay, bağımlılıkla mücadele çalışmalarını ülke genelinde sürdürmeye devam ediyor. Yeşilay’ın 2019 yılı Şubeler Hizmet İçi Eğitim Programı’nın üçüncüsü 7- 8 Eylül tarihleri arasında Diyarbakır’da düzenlendi. Programa Yeşilay Genel Sekteri Av. Osman Baturhan Dursun, Yeşilay Mardin,Batman, Adıyaman, Şanlıurfa, Elazığ, Siirt, Şırnak, Bitlis,Bingöl,Malatya Diyarbakır şube başkanları katıldı.

Yeşilay Danışmanlık Merkezleri (YEDAM)Türkiye geneline yayılıyor
Diyarbakır Öğretmenlerevi’nde  düzenlenen ve iki gün süren programda,” Bağımlılık Önleme Programları”, “Yeşilay Danışmanlık Merkezleri’nin İşleyişi”, “Gençlik Çalışmaları, Gönüllü Yönetimi ve Kurumsal İşbirlikleri ,” Kurumsal Kimlik- Sosyal Medya- Basın İlişkileri”,”Uyuşturucu ile Mücadele İl ve İlçe Kurul Toplantıları”, “ Dernekler Mevzuatı”, “ Şube Mali İşlemleri ve Vergi Usul Kanunu” gibi konu başlıklarında eğitim ve bilgilendirmeler yapıldı.

Toplantıda konuşan Yeşilay Genel Sekreteri Av.Osman Baturhan Dursun, katılımcılara bağımlılık önleme programları, YEDAM"ın işleyişi, gençlik çalışmaları, gönüllü yönetimi ve kurumsal işbirlikleri, uyuşturucu ile mücadele il ve ilçe kurul toplantıları gibi konularda eğitim ve bilgilendirme yapıldığını söyledi. Dursun, Yeşilay'ın alkol ve madde bağımlılarına, aile ve yakınlarına ücretsiz psikolojik ve sosyal destek sağladığı birim olan Yeşilay Danışmanlık Merkezi’nin Diyarbakır'da hizmete devam ettiğini belirterek, "Yaklaşık bir asırdır gençliğimizi ve geleceğimizi bağımlılıklardan korumak için mücadele eden, bilgilendirici, önleyici çalışmalar yürüten Yeşilay, tüm bu çalışmaların yanına danışmanlık faaliyetlerini ekledi.Bağımlı bireylere, ailelerine ve yakınlarına destek amacıyla hayata geçirdiğimiz Yeşilay Danışmanlık Merkezleri (YEDAM)Türkiye geneline yayılıyor. Yeşilay olarak amacımız yakın gelecekte YEDAM'ın Türkiye  de yayılmasını sağlamak." dedi. Bu yeni misyonla daha çok insana dokunan, koruyan, eğiten, dinleyen, iyileştiren bir Yeşilay'a dönüşmeyi sürdürmeyi hedefliyoruz.." dedi.

Yeşilay’ın 11 şubesinin katılım gösterdiği Şubeler Hizmet İçi Programı boyunca şubeler bilgi ve görüş önerilerinde bulunarak Türkiye geneline yayılmakta olan Yeşilay Danışmanlık Merkezleri (YEDAM) hakkında bilgi aldılar.  2019 yıl sonu boyunca devam edecek Şubeler Hizmet İçi Programı Konya, Adana, Samsun, Edirne, Samsun, Bolu’da devam edecek.