Web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanıyoruz.
Detaylı Bilgi
Yeşilay “Editör Eğitimi Çalıştayı” düzenledi

Yeşilay “Editör Eğitimi Çalıştayı” düzenledi

Yeşilay’ın uluslararası akademik dergisi olan Addicta: The Turkish Journal on Addictions tarafından “Editör Eğitimi Çalıştayı” düzenledi.

Bağımlılıkla mücadeleyi bilimsel yaklaşımlarla ele alan Yeşilay’ın uluslararası akademik dergisi Addicta: The Turkish Journal on Addictions “Editör Eğitimi Çalıştayı” gerçekleştirdi. 28 Kasım 2018 tarihinde, WOW Istanbul Hotel & Kongre Merkezinde düzenlenen Çalıştay’a Journal of Substance Use Dergisi Baş Editörü Dr. Richard Pates, Addiction Research and Theory Dergisi Baş Editörü Prof. Derek Heim konuşmacı olarak katıldı. Yeşilay Bilimsel Çalışmalar ve Savunuculuk Müdürlüğü öncülüğünde düzenlenen toplantı, Türkiye’de sosyal ve sağlık bilimleri alanı başta olmak üzere akademik alanda faaliyet gösteren editörlerden büyük ilgi gördü.

Editörlük ve Editoryal Süreçlere dair herşey Masaya Yatırıldı
Editörlerin uluslararası alandaki temel problemler, karşılaşılan zorluklar, stratejiler, editoryal kurallar ve yeni yönelimler konusunda bilgi sahibi olduğu çalıştayda, editörlerin temel görev ve sorumlulukları, editoryal süreçler ve karşılaşılan zorluklar, yayın etiği, bilimsel sorumluluk ve itibar yönetimi gibi konular tartışıldı.

Addicta bilimsel çalışmaları destekliyor
Addicta bağımlılık alanında disiplinler arası yapılan bilimsel çalışmaların makalelerini yayımlayan akademik bir yayın olma özelliği taşıyor. Sağlık Bilimleri, Halk Sağlığı, Kriminoloji, Adli Tıp, Hemşirelik, Toksikoloji, Psikiyatri, Sosyoloji, Psikoloji, Din Psikolojisi, Eğitim Bilimleri, Hukuk, İletişim, Felsefe ve Sosyal Hizmetler alanlarından (bu alanların dışından da nitelikli) özgün araştırmalar, deneysel ve klinik çalışmalar, politika analizleri, vaka analizleri ve kitap değerlendirmeleri yayımlıyor.