Web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanıyoruz.
Detaylı Bilgi
Yeşilay Genel Müdürü Sultan Işık, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde The Brand Age Dergisi'nde!

Yeşilay Genel Müdürü Sultan Işık, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde The Brand Age Dergisi'nde!

Yeşilay Genel Müdürü Sultan Işık, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde The Brand Age Dergisi’nin Mart Sayısında "Kadın Yöneticilerden Mesaj Var!" Dosyasında görüşlerini paylaştı:

"Birçok ülkede kadın hakları kapsamında yapılan yasal ve mevzuat düzenlemelerine ve iyileştirmelere rağmen; maalesef kadınların siyasal, sosyal ve ekonomik hayata katılımları konusunda hala ciddi engellerin olduğunu görüyoruz. Kadının toplumda ikincilleştirilmesi ya da toplumsal hayatta ötelenmesi bu engellerin başında geliyor.

Nüfusumuzun yarısını oluşturan kadınların, giderek artan oranda iş gücüne katılmaları ekonomik ve sosyal kalkınma bağlamında büyük önem arz ediyor.

Her platformda ve anlamlı günde olduğu gibi ilk vermek istediğim mesaj; kendimizi, sevdiklerimizi ve elimizin gönlümüzün değdiği herkesi bağımlılıklardan uzak tutmaya çabalayalım. Herkesin şunu bilmesini isteriz ki, Yeşilay bir telefon kadar yakınınızda. Diğer vurgulamak istediğim konu ise kadının iş hayatında ve sosyal hayatta varlığının güçlenmesinin, ülkemizin ekonomisinin daha hızlı kalkınmasından kamusal hayattaki kalitenin artmasına kadar birçok alanda etkisi söz konusu. Türkiye’de kadınların iş gücüne katılım oranı yüzde 33,8 iken OECD ortalamasında bu rakam yüzde 63,6 olarak kayda geçiyor. Bu alanda ise topyekûn bir mücadele söz konusu.

8 Mart özelinde baktığımızda ise kadınlarımızın değerinin sadece çalışmak üzerinden de olmaması gerektiğini, her şeyden önce insan olarak, birey olarak zaten çok değerli olduklarının da vurgulanması gerektiğini düşünüyorum. Elbete ki sosyal hayat ve özellikle iş dünyasında bir adalet sağlanmalı. Fakat hayat tercihlerini farklı alanlarda yapan ya da yapmak zorunda kalan kadınlarımızın her birinin çok değerli olduğunu da belirtmek isterim.

Kültürel ve sosyal değerlerimizin de göz önüne alındığı, kadın ve erkeğin sosyal hayata katılımında adaletin sağlanması ve kadınların gerek iş dünyasında gerekse akademik ve siyasal alanda eşit fırsatlara erişebilmeleri adına yapılan tüm çalışmaları da canı gönülden destekliyoruz."

Dergiyi görüntülemek içintıklayınız...