Web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanıyoruz.
Detaylı Bilgi
Yeşilay ile KYK’ndan yurtlarda bağımlılıklara karşı iş birliği

Yeşilay ile KYK’ndan yurtlarda bağımlılıklara karşı iş birliği

Yeşilay Tekirdağ Şubesi, Tekirdağ Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğü ile birlikte “Bağımlılıkla Mücadele” çalışmasını hayata geçirdi. Bu kapsamda yurt personelli ve öğrencilerin her türlü bağımlılıktan uzak kalmaları hedefleniyor.

Yeşilay Tekirdağ Şubesi, Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı kapsamında Tekirdağ Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğü ile birlikte “Bağımlılıkla Mücadele” çalışması hayata geçirildi. Tekirdağ Kredi Yurtlar Kurumu personellerini ve üniversite öğrencilerini bağımlılıklardan uzak tutmayı amaçlayan çalışma kapsamında yurtlarda görevli personel arasından her yurdu temsil edecek bir çalışan Bağımlılıkla Mücadele Koordinatörü olarak görevlendirildi. Belirlenen görevlilere, Yeşilay Tekirdağ TBM Koordinatör Formatörü Bingül Uzel tarafından, Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Uygulama Rehber Eğitimi verilerek, her birinin bulunduğu yurtlarda gerek görevli personele gerekse kalan öğrencilere eğitim verecek konuma gelmeleri sağlandı.

Eğitime katılan 12 kişiye katılım belgeleri takdim edildi. Tekirdağ KYK İl Müdürü Ülkü Uslu, uzun zamandan beri yapmayı arzu ettikleri bir çalışmanın bugün yapılan eğitim programıyla çok daha anlamlı hale geldiğini, bundan böyle kurum bünyesinde çalışanlardan yurtlarda kalan öğrencilere kadar bağımlılıkla mücadelede daha kapsamlı çalışma imkanı bulacaklarını ifade etti. Uslu, ortak proje dolayısıyla Tekirdağ Yeşilay Şube Başkanlığına teşekkürlerini ifade ederek, ileriki aşamalarda birlikte çalışmaya devam edeceklerini ifade etti.

Tekirdağ Yeşilay Şube Başkanı Şener Çelikayar da ortak çalışma dolayısıyla verdiği olumlu katkı ve iş birliği için Tekirdağ KYK İl Müdürü Ülkü Uslu’ya, onun şahsında çalışanlarına ve katılımcılara teşekkürlerini ifade etti.