Web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanıyoruz.
Detaylı Bilgi
Yeşilay Kısa Film Senaryo Yarışması

Yeşilay Kısa Film Senaryo Yarışması

2018 Sağlıklı Fikirler Kısa Film yarışması sona ermiştir, katılımınız için teşekkür ederiz.

Gerçekleştirdiği projelerle kültür sanat faaliyetlerine destek veren Yeşilay'ın geleneksel hale gelen Sağlıklı Fikirler Kısa Film Senaryo Yarışması'nın bu yıl 4.'sü düzenleniyor. "Uyuşturucu Madde Bağımlılığı' ana temasıyla yapılan yarışmanın büyük ödülü 15 bin TL. Para ödülünün yanı sıra kazanan senaryo Yeşilay tarafından filme çekilmesi ile ödüllendirilecek. Başvuru için son tarih 31 Aralık!

Bağımlılık ile mücadele konusunda 100 yıldır çalışmalar sürdüren Yeşilay, hayata geçirdiği projelerle bağımlılıklara karşı sanat yoluyla da dikkat çekiyor. Bu doğrultuda Yeşilay dört yıldır düzenlediği "Sağlıklı Fikirler Kısa Film Senaryo Yarışması' ile tütün, alkol, uyuşturucu madde ve teknoloji bağımlılıklarına yönelik bilinçlendirme ve farkındalık uyandırmayı amaçlıyor.

Bu yıl 4.'sü düzenlenen kısa film senaryo yarışmasının ana teması "uyuşturucu madde bağımlılığı'. Yarışmaya sinema sektörü çalışanları, iletişim fakültesi ve edebiyat fakültesi öğrencileri başta olmak üzere bu alana ilgi duyan herkes katılabiliyor. Toplam 40 bin TL ödül verilecek yarışmada birinci 15 bin TL, başarı ödülüne layık görülecek 5 kişi de 5'er bin TL para ödülünün sahibi olacak.

Kazanan senaryo filme çekilecek

Yeşilay kısa film senaryo yarışmasının önemli bir özelliği de birinci olan senaryonun filme çekilecek olması. Bu yıl çekilecek kısa filmin, yapım aşamasında senarist de yer alacak. Çekilen kısa film, kamu spotu ve çeşitli iletişim kanalları vasıtasıyla yaygınlaştırılacak. Yarışmaya başvuru için son tarih 31 Aralık. Katılım şartları ve detaylı bilgiye yesilay.org.tr web sitesi üzerinden ulaşılabiliyor. 

Başvurular kisafilm@yesilay.org.tr e-posta adresine yapılacaktır.

Dokümanlar

YEŞİLAY KISA FİLM SENARYO YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

pdf
İNDİR

YEŞİLAY MADDE BAĞIMLILIĞI KAZANIM LİSTESİ

pdf
İNDİR