Web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanıyoruz.
Detaylı Bilgi
Yeşilay ve Kırklareli Üniversitesinden işbirliği protokolü

Yeşilay ve Kırklareli Üniversitesinden işbirliği protokolü

Yeşilay ve Kırklareli Üniversitesi arasında bağımlılıklarla etkin mücadele adına işbirliği protokolü imzalandı. Genç neslin önleyici ve koruyucu hizmetlerle desteklenmesi kapsamında yapılan işbirliği; üniversite öğrencilerinin tütün, alkol, uyuşturucu madde, kumar ve teknoloji bağımlılıklarına karşı bilinçlendirilmesini hedefliyor.

Yeşilay ve Kırklareli Üniversitesi arasında bağımlılıklarla etkin mücadele adına işbirliği protokolü imzalandı. Rektörlük Senato Salonunda gerçekleşen törende işbirliği protokolünün imzaları Yeşilay Genel Başkan Vekili Yrd. Doç. Dr. Akif Seylan ve Rektör Prof. Dr. Mustafa Aykaç tarafından atıldı. 

Yeşilay olaran insan onuru, saygınlığı ve sağlığı için mücadele ettiklerini söyleyen Yeşilay genel Başkan Vekili Yrd. Doç. Dr. Akif Seylan; "Gençlerimizi, iradelerini yok edecek alışkanlıklardan korumak amacıyla tüm illerde ve üniversitelerde çalışmalarımız devam edecek." şeklinde konuştu.

Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç ise, Yeşilayın insanlığı kucaklayan, insanlara faydalı olmayı amaçlayan Ülkemizin köklü kurumlarından biri olduğunu belirtti. Prof. Dr. Aykaç, insanların iradesini engelleyen, serbest iradesine ket vuran ve onları tehdit eden zararlı alışkanlıkların bulunduğuna dikkat çekerek; "Bu alışkanlıklarla mücadele etmeliyiz. Gençlerimizi ve çocuklarımızı geleceğe en iyi şekilde hazırlamalıyız. Yeşilay, bu mücadeleyi sürdüren kahraman kuruluşlarımızdan biridir. Yeşilay ile zaten bu faaliyetleri öteden beri gerçekleştiriyoruz. İşbirliği yaparak bu faaliyetlerimizi daha da arttıracağız. İmzaladığımız protokol ile işbirliğimizi tescil etmiş olacağız" dedi.  

Yeşilay ve Kırklareli Üniversitesi arasında yapılan protokolünün içeriğini; üniversiteye bağlı birimlerde çalışanlara, öğrencilere Yeşilay tarafından seminer ve konferanslar verilmesi, eğitim çalışmaları yapılması, üniversite gençliğinin bilinçlenmesine yönelik kültürel, spor, sağlık, eğitim vb. etkinliklerinin yapılması, üniversite bünyesinde öğrenci ve öğretim üyelerine dönük çalışmalar yapacak Yeşilay gönüllülerinden oluşan "Genç Yeşilay Kulübü"nün kurulması ve faaliyetleri için gerekli imkân ve koşulların organize edilmesi oluşturuyor.