Web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanıyoruz.
Detaylı Bilgi
Yeşilay Yüksek Lisans ve Doktora Burs Başvuru Sonuçları Açıklandı

Yeşilay Yüksek Lisans ve Doktora Burs Başvuru Sonuçları Açıklandı

Yeşilay'ın bağımlılıklar alanında çalışacak yüksek lisans ve doktora öğrencileri için açtığı burs başvuruları sonuçlandı.

Yeşilay, üniversitelerde, enstitülerde ve araştırma merkezlerinde alkol, tütün-sigara, uyuşturucu madde, kumar, teknoloji ve diğer bağımlılık türleriyle ilgili tez çalışması yapacak ve bağımlılık literatürüne katkıda bulunacak yüksek lisans ve doktora öğrencilerine nakdî burs desteği sağlamaya devam ediyor.

Yeşilay, bağımlılıkla mücadelede ulusal ve uluslararası düzeyde kaynak oluşturabilecek, sağlık bilimlerinden sosyal bilimlere kadar birçok alanda nitel ve nicel araştırmaların desteklenmesi için Lisansüstü Tez Araştırma Bursu Destek Programı’nı hayata geçirmiş; bugüne kadar 54 yüksek lisans ve 47 doktora öğrencisine nakdî burs desteği sağlamıştır.

Bu kapsamda 2024 yılı için açtığı başvuruların sonuçları açıklanmış olup, değerlendirmeler sonucunda burs almaya hak kazanan adayların tez başlıkları aşağıda belirtilmiştir.
 
TEZ BAŞLIĞI
“Psikodrama Uygulamalarının İnternet Bağımlılığı Üzerindeki Etkisi: Bir Vakıf Üniversitesi Örneklemi”
“Evde İkinci El Sigara Dumanı Maruziyeti Olan Yetişkinlerde Sağlık İnanç Modeline Temellenen Geribildirim, Eğitim ve Sosyal Medya Girişimlerinin Korunma İnançlarına Etkisi”