Web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanıyoruz.
Detaylı Bilgi
Yeşilay’ın Sağlıklı Fikirler Kısa Film Yarışması İçin Başvurular Başladı

Yeşilay’ın Sağlıklı Fikirler Kısa Film Yarışması İçin Başvurular Başladı

Yeşilay’ın bu yıl 5’inci kez düzenlediği “Sağlıklı Fikirler Kısa Film Yarışması” için başvurular başladı. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle gerçekleştirilecek yarışmanın teması “Gençlerin gözünden uyuşturucu madde bağımlılığı” olarak belirlendi. Yarışmaya, Türkiye genelinde lisans ve yüksek lisans düzeyinde eğitim gören tüm öğrenciler, kurmaca veya belgesel türünde eserleriyle katılabiliyor. Başvurular 31 Aralık tarihine kadar devam edecek.
 
Sağlıklı Fikirler Kısa Film Yarışması’na son 12 ay içinde çekilmiş, 30 saniye ile 4 dakika arası uzunluktaki kurmaca veya belgesel kısa filmlerle başvuru yapılabiliyor. Öğrenciler yarışmaya en fazla 3 eser ile başvurabilirken, 4 kişiye kadar olan gruplar tarafından çekilen filmlerle de başvuru yapılabiliyor. Başvurular kisafilm.yesilay.org.tr adresinden gerçekleştiriliyor.
 
Değerlendirme kriterlerine uygun eserler, alanında uzman isimler ve değerli akademisyenlerin yer aldığı jüri tarafından değerlendirilecek.  Yarışmada belgesel ve kurmaca türlerinde birinci, ikinci ve üçüncülük ödülleri verilecek. Her iki kategoride de birinci 15 bin TL, ikinci 10 bin TL ve üçüncü 5 bin TL’lik ödülün sahibi olacak. Ayrıca 100. Yıl Özel Ödülü ve Kültür Bakanlığı Özel Ödülü’ne layık görülen eserlerin sahipleri de 5’er bin TL ödül alacak.