Web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanıyoruz.
Detaylı Bilgi
Zümrüdüanka ödülleri için ödül heykelciği yarışması sonuçları açıklandı

Zümrüdüanka ödülleri için ödül heykelciği yarışması sonuçları açıklandı

Yeşilay; "bağımlılıklardan uzak, sağlıklı yaşamı" misyon edinen, söz ve eylemleriyle bu mücadeleye destek veren kişi ve kurumları ödüllendirdiği "Zümrüdüanka Ödülleri" için başlatmış olduğu ödül heykelciği yarışmasının sonuçları açıklandı. Sanat ve tasarım fakültesi öğrencilerine ve mezunlarından gelen 117 eserden 4 ödül heykelciği Başarı Ödülü'nün sahibi oldu.

Yaklaşık bir asırdır bağımlılıklarla mücadele eden, koruyucu, önleyici ve rehabilite edici çalışmalar yapan Yeşilay; Cumhurbaşkanlığı himayelerinde gerçekleşen, "bağımlılıklardan uzak, sağlıklı yaşamı" misyon edinen, söz ve eylemleriyle bu mücadeleye destek veren kişi ve kurumları ödüllendirdiği "Zümrüdüanka Ödülleri" için başlatmış olduğu ödül heykelciği yarışmasının sonuçları açıklandı. 117 eserin başvurduğu yarışmada 4 ödül heykelciği Başarı Ödülü ile 5 bin TL’nin sahibi oldu. Başvuru yapan eserlerden Birincilik Ödülü sahibi eser seçilemedi.Ödül sahiplerine ödülleri, 1-7 Mart Yeşilay Haftasında düzenlenecek olan Zümrüdüanka Ödül Gecesinde takdim edilecek.

Jüri üyeleri arasında Prof. Fatma Akyürek, Prof. Şeyma Üstüner, Prof. Dr. Nevzat Atalay, Prof. Dr. Refa Emralı, Prof. Dr. Rahmi Atalay ve oyuncu ve seramik sanatçısı Ayşe Tolga’nın bulunduğu Zümrüdüanka Ödül Heykelciliği Yarışmasında 117 eserden Başarı Ödülü alan 4 eserin bilgileri şu şekilde:

Başarı Ödülü: MUSTAFA YÜZÜKOCA - AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ
Başarı Ödülü: FETTAH ERGÜN ARSLAN - ANADOLU ÜNİVERSİTESİ
Başarı Ödülü: YELİZ CANTEKİN - ANADOLU ÜNİVERSİTESİ
Başarı Ödülü: ÇİĞDEM YILDIRIM - MİMAR SİNAN GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ